SMS ONAY NEDİR

SMS ONAY NEDİR

SMS ONAY SERVİSİ NEDİR? 

 Bir diğer ismi ile Mobil Onay işlemi Türkiye’ de bir çok çevrim içi site tarafından sağlanmaktadır.Mobil onayişleminde birçok ülkeden,yüzlerce servis ile belirli bir para karşılığında hizmet alabilirsiniz. Peki bu mobil onayın çalışma sistemi nedir ?Mobil onaybir diğer adı ile sms onay nasıl yapılır ?

 Nasıl Ve Neden SMS onay servisi kullanmalıyım?

Web sitelerinize giren kullanıcılarınızın,tüzel kişi olduğunu kontrol etmenizi sağlar, bilindiği üzere hatlar açılırken,telekomservisleri tarafından hattın sahibinin nüfus bilgileri alınır.

Kullanıcılarınızın Web sitenize, giriş işlemlerinde onay sistemini kullanarak, kullanıcı şifresini iyi niyetli olmayan birinin eline geçse bile, telefon numaralarına gelen kodu sorarak giriş yapmasını sağlayarak, ağınızın güvenliğin kat ve kati artırmış olursunuz.

E ticaretsistemlerimizde, özellikle kapıda ödeme ile alınan eşyalarda kullanabilirsiniz, bu sayede kapıya kadar gönderdiğiniz ürünün geri dönme şansı düşecektir.

SMS onay servisi nerede kullanılabilir?

Whatsapp programında da sanal numaralarınızı kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz ülkeden gelen doğrulama mesajı ile ilgili numarayı kullanmanız mümkündür. Whatsapp’ ta sms onay servisini kullanmak için yapmanız gereken tek şey whatsapp busines versiyonunu indirmek olacaktır. Kendi hesabınız aktifken iki hesabı birden kullanmanız fevkalade mümkündür.

Mobil onay hizmeti onlarca platform için kullanılabilmektedir. Mantık, sizden doğrulama isteyen bir ortamda sanal numara alarak tek seferde doğrulama hizmetine erişip hesabı kullanıma aktif etmek olacaktır. 24/05/2021 09:00:22